• 14 głosów - średnia: 2.93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FIFA 17 - Zaawansowane ustawienia nVidia i AMD
[Obrazek: XISf5zc.jpg]

GPU: GeForce GTX 970 GAMING 100ME 4 GB
Drivers: 372.90

Ustawienia FIFY:

1. Graj w oknie
2. Automatycznie
3. Automatycznie
4. Brak limitu klatek

Ustawienia monitora: 75Hz

Podczas gdy gra uruchomi się w oknie należy wcisnąć Alt+Enter, stałe 75 FPS-ów, nie sprawdzałem jeszcze jak na 60 FPS-ów, ale pewnie działa tak samo. Zanim wszystko ustawiłem w ten sposób gra miała tzw. "micro stuttering".

Jeżeli macie jakieś inne sprawdzone ustawienia, to podzielcie się 8)
  Odpowiedz
Moje ustawienia to:
1) rozdzielczość: FullHD pełny ekran,
2) jakość: niska (mam słabego neta i wolę grać na mniejszych ustawieniach)
3) MSAAL wyłączony (mam słabego neta i wolę grać na mniejszych ustawieniach)
4) klatki na sekundę: ogranicz do 60kl./s

W Panelu Nvidii włączony Adaptacyjny tryb synchronizacji pionowej.
  Odpowiedz
Możesz mi wyjaśnić, co ma słaby internet do jakości grafiki?
  Odpowiedz
Na niskich masz mniejsze opóźnienia. W CSie też tak robią, że większość gra na niskich ustawieniach graficznych.
  Odpowiedz
Lagi dotyczące "pingu", to jedno a lagi z niedomagania konfiguracji komputera to drugie.
  Odpowiedz
@cincin27
Co ty za głupoty wypisujesz, oni grają na najniższych w CS, bo dla nich ważny jest każdy FPS. Internet nie ma tu nic do gadania, przecież grafika jest w plikach gry, a nie pobierana na bieżąco.
A te mikroprzycinki to na kartach NVidii od dawna chyba występują, pierwszy raz taki problem kojarzę chyba z 15..
Pomogłem ? Pochwal !
SKŁAD IG
  Odpowiedz
Właśnie po części ma racje. Niższe ustawienia = więcej fps = mniejsze opóźnienia Tongue
Tylko to jest bez sensu jeśli ma ograniczenie do 60 klatek ;]
[Obrazek: l2lvzpM.jpg]

Śpieszmy się czytać posty... tak szybko znikają...
  Odpowiedz
No ale jaki udział ma w tym prędkość internetu ?
Pomogłem ? Pochwal !
SKŁAD IG
  Odpowiedz
Akurat w cs'ie nie chodzi o fps'y, a o widoczność.Na niskich ustawieniach nie ma zbędnego dymu i innych efektów.Jeżeli mówimy o osobach posiadających słabe sprzęty to się z wami zgodzę, że liczy się każdy fps.
"Nigdy nie przeszkadzaj przeciwnikowi, kiedy popełnia błąd"
  Odpowiedz
Funshy napisał(a):No ale jaki udział ma w tym prędkość internetu ?

Nie wiem, ale czuję różnicę grając na ustawieniach Ultra z kimś z Rosji/Portugalii w jakimś turnieju a grając na ustawieniach niskich z takimi osobami. Może po prostu rzadziej (albo w ogóle) nie mam wtedy spadków fpsów. A co do Internetu to faktycznie niepotrzebnie go tu wplątałem.

CMBartq napisał(a):Akurat w cs'ie nie chodzi o fps'y, a o widoczność.Na niskich ustawieniach nie ma zbędnego dymu i innych efektów.Jeżeli mówimy o osobach posiadających słabe sprzęty to się z wami zgodzę, że liczy się każdy fps.

Masz częściową rację. Na rozdzielczości FullHD jest lepsza widoczność przeciwników w CSie, ale na niskich ustawieniach jest więcej fps.
  Odpowiedz
Zostawmy CSa a skupmy się na FIFIE. Technicznie w grach FPS ma to jakieś tam wytłumaczenie. W przypadku FIFY mija się to z celem i na tym zakończmy.
  Odpowiedz
Wpływ internetu na działanie gry jest i nie podważajcie tego. Po prostu jeżeli gra nie domaga to wolny internet działa jeszcze gorzej niż wcześniej. Wystarczy na przykład korzystać z przeglądarki, gdy w tle np. coś się instaluje. Komputer nie jest zwieszony, ale internet działa po prostu słabiej, nawet w testach.
  Odpowiedz
Poruszana zostala kwestia jakosci grafiki wzgledem czasow ping, wiec Twoja wypowiedz ma sie nijak do tego co wyzej.
  Odpowiedz
Może ktoś mi powie jak rozwiązać ten problem. Mam lapka lenovo Y700, grafa 960m 4GB więc wszystko powinno śmigać ale... Z włączoną synchronizacją pionową zauważam lekkie opóźnienia w grze zawodników, w podaniach, dryblingu, jest to uciążliwe do dobrej gry. Z wyłączoną synchronizacją nie ma tych opóźnień ale kamera przesuwa się z lekkimi lagami a nie płynnie. Wie ktoś jak to ustawić by i kamera i zawodnicy śmigali jednocześnie płynnie? Smile Włączenie synchronizacji automatycznie ogranicza mi grę do 60 FPS, natomiast wyłączona pozwala na 100 FPS i więcej, nawet jak ustawię w menu przed włączeniem gry by ograniczyć do 60 FPS to nic to nie daje. Problem jest dziwny bo nie da się znaleźć idealnego rozwiązania. Aktualnie zdecydowałem się by grać z przycinającą się kamerą ale płynnymi zawodnikami Tongue
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości