• 17 głosów - średnia: 3.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FIFA 17 - Dyskusja na temat sprzętu [PC + konsole]
[Obrazek: maxresdefault.jpg]

Wątek dotyczy wszelkich wątpliwości i rozterek sprzętowych związanych z FIFĄ.
  Odpowiedz
Jeżeli chodzi o PC to podane przez producenta wymagania są bardzo zawyżone. Może byłyby prawdziwe (jeżeli chodzi o frostbite) przy BF 3/4, ale dla FIFY są znacznie, znacznie mniejsze.

Mój laptop w tej chwili ma taką specyfikację:
i3 4030U 1.9 Ghz
GT 840M 2 Gb
4 Gb RAM

I demo śmiga w 50 klatkach na sekundę przy średnich ustawieniach. Podejrzewam, że pełna wersja będzie chodziła jeszcze lepiej bo poprawią optymalizację. Sam też zamierzam dokupić jeszcze 4Gb RAMu oraz podkręcić kartę graficzną (nawet o 20% mój model śmiało mogę polepszyćBig Grin) i wtedy pełna wersja gry będzie chodziła bezproblemowo. Zobaczymy jak będzie w meczach online, ale też większego dramatu nie przewiduję (w 16 miałem za mało RAMu co czasem było czuć).
Miałem w tym roku kupić konsolę, gdyż myślałem, że demo nawet się nie odpali przez te wymagania ale z tego co widzę to konsola poczeka na FIFA 18Smile
  Odpowiedz
I jak ci sie gra kolego na laptopie? Ja 3 lata temu grałrem na laptopie to nie wiem czemu , ale grało mi sie tragicznie.Teraz gram na konsoli i nie ma co porównywać, nawet z pc.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://zapodaj.net/2234f8595e16d.jpg.html">https://zapodaj.net/2234f8595e16d.jpg.html</a><!-- m -->
  Odpowiedz
Dzięki funkcji fast sync w najnowszych sterownikach Nvidii (dla kart z serii 900 i 1000) śmigam sobie w FIFKĘ na 120 fpsach bez rwania obrazu.

Nie ma opóźnienia w ruchach zawodników względem zablokowanych klatek na 60 i sama gra działa znacznie płynniej.
  Odpowiedz
Mailo95 napisał(a):I jak ci sie gra kolego na laptopie? Ja 3 lata temu grałrem na laptopie to nie wiem czemu , ale grało mi sie tragicznie.Teraz gram na konsoli i nie ma co porównywać, nawet z pc.

Całe życie grałem w FIFĘ na PC, od zeszłej odsłony przesiadłem się na laptopa i gra mi się bardzo dobrze. Ekran mam 15,6 cala, jak nachodzi mnie ochota to podłączam lapka pod TV i jest super. Jeżeli chodzi o sterowanie to mam pada od X360, na klawiaturze nie wyobrażam sobie już gry, chociaż kiedyś dawałem radęWink
  Odpowiedz
mam w domu 58` 48` i 23` i najlepiej mi sie gra na 23 .... Smile chyba kwestia przyzwyczajenia ....
  Odpowiedz
Ja grałem na tv 55 cale , ale jakoś dziwnie mi się grało ,to przesiadłem się na monitor 27 cali i gra mi się fantastycznie.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://zapodaj.net/2234f8595e16d.jpg.html">https://zapodaj.net/2234f8595e16d.jpg.html</a><!-- m -->
  Odpowiedz
Miałem pryjemność grać w demo na xone, oraz na słabszym lapku.
i3-3110
HD8750m
4GB ram
1366x768

Pierwsze wrażenie jakie odniosłem, to żę FIFA 17 chodzi lepiej niż 16. Jakieś to niemożliwe, ale z tym sprzętem spokojnie bez zacinania grałem na średnich wymaganiach. Możliwe że przy pełnej wersji ram nie wystarczy, ale kość 4gb to nie jest wielki wydatek.

Co do różnic.
Ciężko powiedzieć że nie ma różnic między średnią jakością na małym laptopie, a 40` telewizorze Big Grin Jednak nie wydaje mi się, żeby różnica była tak znacząca, aby kupować xboxa, jeżeli laptop/komputer udźwignie FIFE.
[Obrazek: flaszka.png]
  Odpowiedz
kwestia pc vs konsole to raczej kwestia FUT vs trainy na PC ...
po co wymieniać pc na konsole jesli ktos gra w sezony/singla albo z kumplem na PC? bez sensu.... ale grając w FUT nie widzę najmniejszego sensu grać na PC raz że trainy więc wygranie 1 ligi to można sobie w #$%^ wsadzić moim zdaniem oczywiscię, ktos może uważać inaczej jego wybór Smile i rynek jest lepszy na konsolach ... trainy go psuje na maxa.
  Odpowiedz
@up niekoniecznie. Wystarczy, że ktoś gra w inne gry niż FIFA i sprawa wygląda zdecydowanie inaczej. Pisałem już tu w kilku postach o 'możliwościach' PS4/X1 względem kompa średniej klasy i nie ma sensu się powtarzać... Jak dla mnie to kpina razy milion żeby aktualna generacja konsoli miała problem z wyświetlaniem gier w pełnym Full HD, a sam fakt, że istnieje temat skalowania do tej rozdzielczości to już w ogóle śmiech na sali.

W dodatku nikt nie zauważa aspektu finansowego. Gra na PS4/X1 jest droższa, do tego dochodzi koszt abonamentu żeby grać online... Dla jednego żaden problem, dla innego robi się znacząca kwota.
  Odpowiedz
Witam. Myślicie, że jest sens zabierać się za pobieranie dema?

i3-2120 3.3Ghz
Radeon HD 5770 1GB
4GB RAM
  Odpowiedz
Kolego granie na konsoli nie jest droższe w porównaniu z pc . W pc co chwile trzeba coś wymieniać , a podzespoły tanie nie są, no chyba że chce sie grać na średnich co moim zdaniem nie ma sensu . W listopadzie wychodzi ps4 pro które raczej będzie obsługiwało 60 fps w full hd , za rok scoprio . Także jeżeli chce się grać w takie gry jak fifa , nba , nhl , to pc schodzi do lamusa . Wiadomo że we wiedzmina 3 lepiej pograć na dobrym kompie niż na konsoli ,ale sportowe gry to inna para butów.
  Odpowiedz
Kolego granie na konsoli nie jest droższe w porównaniu z pc . W pc co chwile trzeba coś wymieniać , a podzespoły tanie nie są, no chyba że chce sie grać na średnich co moim zdaniem nie ma sensu . W listopadzie wychodzi ps4 pro które raczej będzie obsługiwało 60 fps w full hd , za rok scoprio . Także jeżeli chce się grać w takie gry jak fifa , nba , nhl , to pc schodzi do lamusa . Wiadomo że we wiedzmina 3 lepiej pograć na dobrym kompie niż na konsoli ,ale sportowe gry to inna para butów.
  Odpowiedz
@up większość konsolowców myśli, że do grania w Full HD i wysokich detalach potrzeba kompa za niebotyczne pieniądze. Dawniej może tak było, teraz dzięki słabym konsolom sytuacja wygląda kompletnie inaczej, a trzeba też patrzeć na to, że każdy jakiegoś kompa dla siebie kupuje prędzej czy później, jak podliczyć przeciętny komp do pracy + konsola to w życiu taniej nie wyjdzie.

Właśnie, trzeba czekać na ulepszone wersje, które dopiero zaczynają wychodzić, a które dorównują przeciętnemu PC. Bo na moim średniaku mogę odpalić GTA V w wysokich detalach i 50-60 fps, a zdaje się dopiero te ulepszone konsole będą mogły się do tego zbliżyć.

Użyłeś argumentu, że trzeba co chwilę coś zmieniać. Hmm... Od dwóch lat nie zmieniłem nic, w tym roku dokupiłem RAM za 230 zł, ale też bo chciałem, a nie że musiałem. A jak będziesz musiał sprzedać starą konsolę żeby kupić nowszą mocniejszą to ciekawe co się bardziej opłaca Smile mój komp - i5-4590, 16 GB RAM DDR3 2133 Mhz (wcześniej 8 i wszystko działało bez zarzutu), Radeon R9 270. Jak coś się na sprzęcie znasz sam zobaczysz, że nie jest to żaden potwór.

Opisujesz, że w gry sportowe grać lepiej na konsoli. W przypadku innych nie wiem jak, w przypadku FIFY dylemat rozstrzyga się praktycznie pomiędzy trainerami. Pada od X1 czy X360 może sobie kupić każdy i gra się identycznie jak na Xboxach. W przypadku singla nie widzę kompletnie żadnej różnicy, oprócz tego, że z PC zawsze można wycisnąć lepszą grafikę i płynność. PES jest na plus na konsole, ale na tym forum chyba mało kto jego w ogóle ruszy.

Podsumowując czekacie na mocniejsze konsole, które przywrócą normalność, a nie wniosą coś nowego. Wyjdą, zobaczę na własne oczy że jest to co na PC to może sam się przekonam i kupię mocniejszą PS4. Na razie widzę jaka jest ogromna różnica w wydajności i nikomu z czystym sumieniem nie polecę konsoli jeśli zamierza grać w inne tytuły niż FIFA.

Wybaczcie offtop, ale dwa lata temu sam przymierzałem się do zakupu PS4 i jak zobaczyłem z czym tam miałbym do czynienia wolałem kupić nowego PC. Zagłębiłem się w temat, w dodatku mam bardzo często do czynienia z PS4 kumpla i widzę jaka to jest przepaść.
  Odpowiedz
@up większość konsolowców myśli, że do grania w Full HD i wysokich detalach potrzeba kompa za niebotyczne pieniądze. Dawniej może tak było, teraz dzięki słabym konsolom sytuacja wygląda kompletnie inaczej, a trzeba też patrzeć na to, że każdy jakiegoś kompa dla siebie kupuje prędzej czy później, jak podliczyć przeciętny komp do pracy + konsola to w życiu taniej nie wyjdzie.

Właśnie, trzeba czekać na ulepszone wersje, które dopiero zaczynają wychodzić, a które dorównują przeciętnemu PC. Bo na moim średniaku mogę odpalić GTA V w wysokich detalach i 50-60 fps, a zdaje się dopiero te ulepszone konsole będą mogły się do tego zbliżyć.

Użyłeś argumentu, że trzeba co chwilę coś zmieniać. Hmm... Od dwóch lat nie zmieniłem nic, w tym roku dokupiłem RAM za 230 zł, ale też bo chciałem, a nie że musiałem. A jak będziesz musiał sprzedać starą konsolę żeby kupić nowszą mocniejszą to ciekawe co się bardziej opłaca Smile mój komp - i5-4590, 16 GB RAM DDR3 2133 Mhz (wcześniej 8 i wszystko działało bez zarzutu), Radeon R9 270. Jak coś się na sprzęcie znasz sam zobaczysz, że nie jest to żaden potwór.

Opisujesz, że w gry sportowe grać lepiej na konsoli. W przypadku innych nie wiem jak, w przypadku FIFY dylemat rozstrzyga się praktycznie pomiędzy trainerami. Pada od X1 czy X360 może sobie kupić każdy i gra się identycznie jak na Xboxach. W przypadku singla nie widzę kompletnie żadnej różnicy, oprócz tego, że z PC zawsze można wycisnąć lepszą grafikę i płynność. PES jest na plus na konsole, ale na tym forum chyba mało kto jego w ogóle ruszy.

Podsumowując czekacie na mocniejsze konsole, które przywrócą normalność, a nie wniosą coś nowego. Wyjdą, zobaczę na własne oczy że jest to co na PC to może sam się przekonam i kupię mocniejszą PS4. Na razie widzę jaka jest ogromna różnica w wydajności i nikomu z czystym sumieniem nie polecę konsoli jeśli zamierza grać w inne tytuły niż FIFA.

Wybaczcie offtop, ale dwa lata temu sam przymierzałem się do zakupu PS4 i jak zobaczyłem z czym tam miałbym do czynienia wolałem kupić nowego PC. Zagłębiłem się w temat, w dodatku mam bardzo często do czynienia z PS4 kumpla i widzę jaka to jest przepaść.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości