Gra EA SPORTS™ FIFA 19 celebruje najważniejsze rozgrywki w futbolu klubowym, UEFA Champions League, które właśnie wkraczają w fazę pucharową. Z tej okazji EA udostępnia nową okładkę gry z trzema potencjalnymi triumfatorami Ligi Mistrzów: Neymarem, Kevinem De Bruynem i Paulo Dybalą.
Od dziś każdy, kto kupi grę FIFA 19, a jeszcze nigdy nie grał w trybie FIFA Ultimate Team™ (FUT) (włącznie z wersjami próbnymi EA Access i Origin Access), będzie mógł zasilić swój skład FUT jednym z tych trzech piłkarzy na dziesięć meczów wypożyczenia. Do tego otrzyma dodatkową zawartość FUT 19 nawiązującą do UEFA Champions League, w tym cztery specjalne stroje UEFA Champions League oraz pięciu piłkarzy w wersji UEFA Champions League (o ocenie ogólnej do 85)*.

Edycje Mistrzowska i Ultimate na PlayStation 4, Xbox One i PC oprócz gry podstawowej zawierają też zawartość dodatkową, taką jak duże paczki Premium FUT, Cristiano Ronaldo i Neymar na wypożyczeniu na określoną liczbę meczów FUT, specjalne stroje FUT zaprojektowane przez autorów utworów muzycznych wykorzystanych w grze itd.

Przy ponad 55 milionach meczów UEFA Champions League rozegranych dotąd przez graczy z ponad 180 krajów można powiedzieć, że w grze odbyło się już wiele tysięcy odsłon tych rozgrywek. Poniższa infografika prezentuje imponujące liczby związane z UEFA Champions League w grze EA SPORTS FIFA 19.