Tak jak kilka newsów wspominałem – prezydent Andrzej Duda miał zamiar powołać narodową drużynę e-sportową. Zawodnicy mieli reprezentować nasz kraj w serii FIFA w eNations. I tak będzie, ponieważ zawodnicy są już powołani. Jaki jest obecny skład?

Członkami składu już wcześniej byli pewni  Miłosz „milosz93” Bogdanowski oraz Jakub „cyanide” Mikołajewski. Jednakże oni dwaj nie mogli stanowić drużyny, potrzeba więcej zawodników. Do tej dwójki dołączyli: Bartosz „bejott” Jakubowski, Kamil „Riptorek” Soszyński, Damian „damie” Augustyniak, Marcin „mrn” Sczes, Gracjan „elpolako” Gołębiewski i Nikodem „piko” Pawlak. Jesteśmy jedną z pierwszych takich drużyn w Europie, szerokiej drogi panowie – sukcesów!

Prezydent przed oficjalną prezentacją składu jednak postanowił spotkać się z zawodnikami, bo zależało mu na tym. Mamy tego zdjęcia:

https://twitter.com/eSport_Polska/status/1121399389585584128

Czy dalej można dołączyć do drużyny?

Do drużyny można się wciąż dostać, bo pozostały dwa miejsca. Niedługo odbędą się eliminacje online, które wyłonią najlepszych graczy PS4 i Xbox One. Turniej finałowy zostanie zorganizowany w Pałacu Prezydenckim.