Cześć. Nazywam się Witold Smoniewski ale niektórzy z Was znają mnie pod nickiem Zyga.
Jestem założycielem i właścicielem FIFAPolonia.PL.
Portal istnieje już blisko 19 lat. Przez cały ten okres FP funkcjonowała z różnym nasileniem i powodzeniem. Jednak od początku było to miejsce, w którym gracze tworzyli  swego rodzaju społeczność.
Sam fakt istnienia FP przez tak długi okres należy uznać za sukces.

W skład pierwszej redakcji wchodziły 3 osoby. Współpracowałem wtedy z Bartkiem Pawlakiem czyli Bartolomeo oraz Wojtkiem Zmyślonym. Obaj wymienieni byli osobami znanymi na ówczesnej tzw. scenie FIFY. Jeden mógł się pochwalić niezwykłą charyzmą i kreatywnością a drugi zaangażowaniem i specyficznym poczucie humoru. Byli tymi, którzy chyba pierwsi w Polsce tworzyli dodatki do FIFY.
Łączyła nas jeszcze pewna głośno artykułowana idea, ale o niej być może opowiem w późniejszym wpisie 🙂

Pamiętam, jak nad stroną spędzałem po kilka godzin dziennie. Był to okres, gdy w internecie królował 'html’ i właściwie cały kod pisało się ręcznie. Na rynek wchodził szeroko JavaScript a o 'php’ początkujący twórca stron www nie słyszał.
Hobbystyczne prowadzenie tematycznego serwisu o grze komputerowej pociąga za sobą olbrzymie zaangażowanie emocjonalne ale przede wszystkim czasowe.

W jednym z następnych wpisów zdradzę Wam historię nazwy strony oraz kto jest autorem naszego wieloletniego, ikonicznego – jak to pięknie określił Pep – logo 🙂